| YouWillDie a întrebat:

Este adevarat ca sunt anumite asemanari intre biserica adventista si martorii lui Iehova?

7 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, ambele sunt obsedate de a doua venire a lui Isus Hristos, pe care o proorocesc in mod informal "in cursul generatiei voastre, ca prea s-a stricat lumea".

| danay72 a răspuns:

In invatatura nu sunt, important e sa analizezi atent Biblia ca sa vezi care aplica ce spune ea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niste secte pline de spalati pe creier

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu prea sunt asemanari.
Cu adventistii te mai intelegi, cu martorii ioc.

| Misfits a răspuns:

Da.

| Cristian86 a răspuns:

Da! Charles Taze Russell a fost un apropist al adventiștilor așa că au rădăcini comune!

| Made_Self_1995 a răspuns:

Da este, propovaduiesc evanghelia dupa bunul plac.