| whiterose26 a întrebat:

Stie cineva pana cand mai primesc alocatia cei care au terminat clasa a 12a?

Răspuns Câştigător
| Izza_4461 a răspuns:

Nu depinde de varsta. Alocatie primesti atat timp cat esti elev. Cum ai terminat clasa a 12a alocatie o sa mai primesti pana in august inclusiv. Asa am primit si eu anul trecutwinking

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Legii nr.61/1993, privind alocatia de stat pentru copii, cu md. ulterioare, aceasta se primeste pana la implinirea varstei de 18 ani ori, chiar daca ai implinit aceasta varsta, pana la terminarea cursurilor liceale sau profesionale, cu conditia sa nu repeti un an de studii. Se iau in considerare si examenele de absolvire, asa ca se primeste pana, inclusiv, in ziua cand ai avut ultimul examen. Numai bine!

| ΔH a răspuns:

Din cate-am inteles eu, vom mai primi in august.
Sa vedem, mai asteptam 2 saptamani.

| gki1980 a răspuns:

Pana cand fac 18 ani big grin

| DoctorulLove a răspuns:

Daca ai terminat clasa a 12-a nu mai primesti.

| Inessix a răspuns:

Daca-s majori in clasa a 12a (ceea ce ar fi normal) nu mai primesc odata cu incheiera studiilor. Atata timp cat esti elev, primesti, chiar daca ai peste 18 ani. Trebuie facuta o cerere la secretariuatul liceului/scolii unde inveti, asta in caz ca ai implinit 18 ani. Odata cu terminarea liceului nu mai primesti alocatie.

| คηĐЯээд a răspuns:

Buna.
Din cate stiu eu, si m-am informat pe internet.
Indiferent daca termini clasa a 12-a tot trebuie sa iti dea alocatie pana la varsta de 18 ani.
De atunci nu se mai da alocatia.
Asa ca depinde de varsta.happy
Pentru mai multe detalii poti citi pe Google.

Pa-Pa!

Răspuns utilizator avertizat
| Kyky31 a răspuns:

Pai...pana in iunietongue

Alte răspunsuri