| DanaDanutza1 a întrebat:

Sunt in clasa a XII-a, la profil filologie, si as vrea sa va intreb daca as putea sa dau la facultatea finante banci. Este buna? Se merita? Ce materii se fac acolo? orice in legatura cu aceasta facultate imi puteti spune. Va multumesc!

1 răspuns:
| Pardelian a răspuns:

La finate banci se preda multa matematica. Mai bine ia niste ore in particular de matematica si vezi ce-ti spune profesorul intelegi matematica suficient de bine cat sa ai sanse acolo sau nu