| Vdariusbubu a întrebat:

Sunt pe Csomote si in 2013 in iunie imi expira contractul facut pe 2 ani si vreau sa-mi iau un telefon nou si am vazut pe site ca se ofera o "reducere importanta" la cumpararea unui nou telefon la prelungirea contractului actual pe 12 sau 24 luni. Intrebarea este cum se da reducerea in procente din pretul telefonului pe care vreau sa-l iau sau se reduce 200-300 de lei sau mai mult?

3 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Asta trebuie sa vezi la Cosmote. La Orange stiu ca au ei un soft care iti spune in functie de abonament, pretul telefonului.
Dar cel mai bine este sa mergi direct la sursa happy

| SmokeyEye a răspuns:

Si mie mi-a expirat contractul, dupa 2 ani. Mi-am luat un galaxy fit gratis si mi-au ramas bani de o husa de piele, la prelungirea contractului cu inca 2 ani. Daca il faceam doar pe 12 luni, ar fi trebuit sa platesc 130 lei sau sa aleg un abonament mai mare. Abonamentul meu e de 92 lei/lunar iar vechiul abonament era mai mult de 100 lei. Sunt niste puncte care se aduna, la plata fiecarei facturi, in functie de abonament si de cat cost suplimentar ai. Eu am avut o reducere de 750 lei.

| Xd_Norbii_1996 a răspuns:

Ce telefon vrei? da-mi linkulwinking