| Gabitzu246 a întrebat:

Am dat bacu ieri la biologie si in clasa in care am fost s-a cam copiat, eu mi-am vazut de treaba mea, iar la ora 11:30 am mai cerut o foaie de examen, chiar atunci mi-a aparut o ciorna pe banca care nu era a mea, sunt sigur ca una dintre supraveghetoare a pus-o cred ca m-a confundat cu altcineva, ca urmare am fost eliminat din examen, intrebarea mea este: ce pot face acuma? ce sanse mai am? am auzit ca daca le dau in judecata as putea da in toamna iar.

11 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Ai vorbit cu politia din curtea scolii cand ai iesit? Ca de aia sunt trimisi acolo.

| Gabitzu246 explică (pentru RobertMoon):

M-am dus mai intai acasa sa imi anunt parintii vreo 5 minute a durat si dupa am venit imediat la scoala si am vorbit cu jandarmul de la usa ca politia numai era in scoala, plecasera, era ora 1:20.Nu stiu ce sa mai fac sunt disperat, daca nu scriam nimic la probele de bac ziceam asta e sunt prost si gata, dar am facut toate subiectele deci luam minim 8 la toate. offf...

| Gabitzu246 explică (pentru RobertMoon):

Chiar cand a plecat politia noi inca mai eram in scoala ceea ce nu mi se pare normal. mi-a dat drumul abia la ora 1:10

| RobertMoon a răspuns (pentru Gabitzu246):

Nu trebuia sa iti anunti parintii, trebuia direct sa te duci la politie sau la cei din comisie care se afla pe holuri de obicei sau in biroul directorului. Dupa ce au vazut ciorna ce s-a intamplat ti-au luat lucrarea si ce au facut? Au chemat comisia sa o anuleze?

| Gabitzu246 explică (pentru RobertMoon):

Exact, nici macar nu au mai stat pe ganduri, dupa aceea am dat declaratie la politie, si de saptamana viitoare au spus ca incep audierile, si sunt sigur ca supraveghetoarele mi-au pus ciorna pe banca.

| RobertMoon a răspuns (pentru Gabitzu246):

Daca au refuzat sa se uite pe camere inseamna ca nu functionau la ora aceea, iar teoria mea din nou s-a adeverit, adica acele camere functioneaza doar o ora la inceput si dupa gata.

| Gabitzu246 explică (pentru RobertMoon):

Daca ma duc la inspectorat si fac reclamatie se mai poate rezolva ceva?

| RobertMoon a răspuns (pentru Gabitzu246):

Du-te doar la politie luni cum ai zis si vezi ce poate rezolva.

| Gabitzu246 explică (pentru RobertMoon):

Problema e ca politia de la noi din oras este cam corupta suspectez si ei stiau de asta, in fine intre timp am vorbit cu DNA-ul si m-au indrumat catre inspectorat si sa le dau in judecata pe alea.

| alessia5158 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Fa public cazul tau ----anunta presa si televiziunile. Odata ce este facuta publica o nedreptate, organele de cercetare indreptatite respectiv, comisia din centrul de examen(care are obligatia, conform ordinului ministrului http://www.georgebaritiu.ro/......5_site.pdf sa verifice dupa fiecare proba scrisa inregistrarile audio-video ), comisia judeteana de bacalaureat si politia nu mai pot musamaliza cazul.

| fluture156 a răspuns:

Sistemul de invatamant din Romania. sad Pacat ca esti o "victima " happy ..Nu cred ca ar mai putea sa se faca ceva acum. Incearca sa dai bacu' la toamna. Succes! happy