| alexy19a a întrebat:

Am instalat windows 7 aseara pe calculator, si azi dimineata nu a mai mers, s-a deschis prima data si apoi brusc s-a facut imaginea neagra. Si acum cand am dat sa intru apare tot albastru. Nu e de la placa video deoarece acum 2 luni am pus una noua si mai buna. CINE SITE CE POATE SA FIE II DAU FUNDA!

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Mai pune-l odata!

| AgathaRo a răspuns:

Porneste-l in safe mode si vezi ultimele programe/drivere instalate recent.In general se intampla de la driverul placii video.

| alexy19a explică:

Regret pentru literele care nu sunt puse deoarece nu stau mult pe laptop si nu sunt invatat cu tastele si vreau sa scriu repede.

| marius2313 a răspuns:

1.se poate ca windows sa fie piratat.
2. poate nu este instalat corect
3.are licenta scurta(12h)

| alexy19a explică (pentru marius2313):

Si atunci ce sa fac? Nu pot sa vad cum sa bag sau ce optiuni sa aleg... Imi apare tot negru... Se poate sa fie de la driveRE? Abia acum mi-am adus aminte ca nu am driverele pe calculator.

| marius2313 a răspuns (pentru alexy19a):

Atunci cand ai instalat windowsul a functionat?

| marius2313 a răspuns (pentru alexy19a):

Sau ai instalat cumva windows "neoriginal" si daca a fost bun poate ai gresit vreo setare. sau se poate sa nu iti suporte piesele (procesor placa de baza mem RAM) incearca totusi sa-l instalezi din nou si mai ma contactezi

| alexy19a explică (pentru marius2313):

Deci, nu e prima data cand imi pun windows 7 dar nu inteleg, de ce pe laptop a mers, si nu mi-a dat niici o eroare chiar daca nu am pus driverele...
Windowsul pe pc l-am pus din nou pentru ca cred ca mi sau dus driverele si imi aparea desktopul negru si doar mouseul se vedea.
Si nu stiu care e safe mode deoarece cand se deschide atat imi apare chestia aia cu boot from cd si restul e tot negru...

| marius2313 a răspuns (pentru alexy19a):

Reinstaleaza windowsu sigur merge si mie mi-a facut odata asa

| alexy19a explică (pentru marius2313):

Ma citeste cu atentie. Nu imi ia nici un cd. DAca dau del si intru in bios merge dar nu stiu care e in bios ca sa pun sa imi ia cd sau sa pun windowusul ca f-urile sau cum sunt la alte pc tab si space nu mi le ea tot imi apare negru. Eu de unde sa stiu? Numi apar nici macar alea cu safe mode, si ce mai sunt start windows normaly si inca 2...