| superpissy40 a întrebat:

Am o mica problema psihologica, daca o pot numi asa, va rog din suflet sa cititi tot. Uneori simt o teama in mine si ca nu apartin acestei lumi (sunt paralela cu realitatea, bine nici chiar paralela, nu chiar asa, nu gasesc cuvantul potrivit) si nu am 100% incredere in mine (am inceput sa am mai multa fata de anii precedenti, dar nu in totalitate).In general sunt o persoana optimista si vesela(sunt sangvinica), doar ca uneori sunt melancolica si am ganduri interioare, deci sunt ambiverta.Inteleg ca oamenii mai au zile proaste, dar mie mi se intampla aproape mereu (acum am o stare destul de buna din fericire).Ma pot considera si flegmatica,fiindca sunt o persoana pacifista si calma, care nu doreste raul nimanui, iar pe ultimul loc as fi colerica(in foarte putine situatii, de la un timp-nu mereu-ma enervez rapid).Cam astea ar fi starile mele psihice, iar ca si stari fizice: am o mica greutate in a vorbi/a comunica uneori, ma doare capul si eu am o afectiune la inima(tahicardie paroxistica ventriculara) care presupune ritmul batailor inimii mai accentuat (in general am pulsul 80-90, rareori 100-100 si ceva).Ce pot avea si cum pot scapa definitiv de aceste stari negative, astfel sa pot sa fiu o persoana vesela? Funda :3

Răspuns Câştigător
| fabyy1998 a răspuns:

Eu te consider norocoasa ca nu te enervezi repede, spune si mie cum faci ca sa nu te enervezi repede ca eu ma chinui de ceva timp sa nu ma enervez repede si nu imi iese tu cum faci?

| superpissy40 explică (pentru fabyy1998):

Sincer, chiar nu stiu.Este ceva din firea mea de a nu ma enerva repede in general, dar uneori da, si eu ma mai enervez repede, depinde de cauza.

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ai incercat sa mergi la dansuri? Cu ocazia asta iti mai creste si increderea in tine.

| superpissy40 explică (pentru cristimihailov):

Am facut dansuri cand eram mai mica.

| DOudy a răspuns:

Clar,esti nebuna.Du-te la 9