| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema.De ceva timp ma doare mereu capul,simt o presiune pe cap si pulseaza ceva cand ma ridic din pat,ma ia ameteala si am stare de voma, si prietenului meu la fel i se intampla.Pastile am luat tot ce era nevoie dar imi trece pe loc sau chiar deloc cateodata.In fiecare dimineata cand ma trezesc am problema asta. Aveti idee ce poate fii si ce sa mai fac sa nu ma mai doara?

Răspuns Câştigător
| Dyzz a răspuns:

Este normal sa te doara capul deoarece acum se face trecerea de la anotimpul toamna la iarna iar presiunea hidrostatica creste si de accea ne doare capul. De exemplu cand esti in casa si ai iesit repede afara ai dureri de cap pentru ca in casa presiunea hidrostatica este alta iar afara alta. Ca sa nu te mai doara incearca sa iei Nurofen.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Probabil tensiunea.cel mai bine duceti-va la doctor.

| anonim_4396 explică (pentru express11):

Da,dar pana atunci..imi trebuiesc niste remedii.

| vioricavio a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi neaparat la medic. Nu e de joaca. Poate fi doar o migrena sau poate fi ceva mult mai grav.