| Dorten a întrebat:

candva am fost la media galaxy, fiindca mi s-a stricat mouse-ul, si creadem ca ma vor ajuta cu ceva, informatii celputin. Insa mi-au spus sa caut ajutor la pc-coolers.ro? Nu stiti cumvadaca ei repara mouse-uri?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Se poate doar daca ai luat maouse de la ei si era in garantie, altfel nu.
Iti recomand sa iti iei un mouse de gaming. Acelea tin mai mult si au si senzitivitate mai buna la miscarea mousului : 4 trepte.

eu pe asta l-am luat la oferta cu mouse pad si isi merita banii >> https://mediagalaxy.ro/kit-mouse-si-mousepad-marvo-m309-g1

| Dorten explică (pentru Mayar):

Am mouse gaming, Mad Catz Rat TE, asta i-am spus și domnului de l media Galaxy, și nu mi-a vorbit despre nicio garanție, și cumpărae de la pc-cooler

| Mayar a răspuns (pentru Dorten):

Ar trebui sa ii arati chitanta. de regula la mouseurile de gaming garantia e de 2 ani. Eu am fost cu un myria nu stiu de care la garantie ca nu mai imi mergea rotita si mi-a dat alt mouse nou dupa ce a scanat chitanta

| Dorten explică (pentru Mayar):

Problema e că nici chitanță, și garanția a expirat de un 1 siiii... Folosesc mouse-ul aproape de 4 ani, și acum în ultimele 2 luni a început sa se dezactiveze când mișc mufa

| Mayar a răspuns (pentru Dorten):

Atunci... asta e... Iti iei ramas bun si cumperi alt mouse.
te-a tinut mult mai mult decat prevedea garantia, deci esti un om grijuliu si asta e de apreciat. Stiu pe cineva care mereu trage de mouse de parcaar fi o carpa si nu ii pasa daca nu il aseaza bine pe birou si cade pe jos, desi e covor.

| Dorten explică (pentru Mayar):

Mouse-ul meu nu a fost lovit nici odată, nu la lăsat în mana altcuiva nici odată, dacă cine vroia sa cauta ceva acolo era touch padul... Dar nu pot arunca mouse-ul 1. a costat ceva, și acum are un preț bun 2.are software, butoanele se pot programa 3.am speranța că dacă tai cablul și înlocuiesc usb, poate își revine, însă risc să-l stric definitiv

| Mayar a răspuns (pentru Dorten):

Atunci recomand sa il pui undeva bine si pana nu gasesti pe cineva care se pricepe la chestiile alea, sa nu umbli la el ca poate mai rau faci