| YoNuT_4886 a întrebat:

Buna TPU...Hai sa vedem cine ma poate ajuta:* Problema e asa! Mi-am instalat windowsul recent si apoi mi-am instalat si Google Chrom sa pot naviga pe net.partea proasta e in felul urmator.De ex primesc un link.si il accesez iar pagina mi se deschide cu Internet Explorer, iar mie imi merge ff greu asa.Am intrat si la optinuni. am setat si ca pagina prestabilita.si la fel.tot cu explorer. Vreau ca orice pagina. orice link, sa mi se deschida cu Noul Browser Google Chrom. Hai ajutati-ma:* multumesc multhappy

Răspuns Câştigător
| anonymousxD a răspuns:

Dezinstaleaza google chrome si instaleaza-l din nou. si cand te intreaba daca vrei sa fie default. spui yes. si dupa aia cred ca o sa meargawinking

1 răspuns:
| virusake a răspuns:

Lansezi Chrome-ul => Cheita in capatul linkului => Options => Basics => Make Google Chrome my default browser

Dupa ce faci setarile astea, Chrome o sa fie browserul implicit, adica cu el o sa ti se deschida orice link, mailul etc. tongue