| AestheticPerf a întrebat:

Trebuie sa fac un sport la momentul actual daca vreau sa ma duc la faculatea de sport? Am facut fotbal vreo 6 ani, dar acum nu mai practic acest sport pentru performanta, doar asa cu prietenii si vreau sa stiu daca pot intra la faculate, sa imi aleg fotbalul ca si sport, dar sa nu fiu nevoit sa joc la o echipa, se poate asa ceva?

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic la facultatea de ed fizica si sport, chiar au specializari faine. trebuie sa ai putina disciplina si o conditie fizica bunicica, acolo multe din examene constau in probe fizice, meci de handbal, baschet, polo. Trebuie sa ai un minim la biologie, sa stii grupele de muschi si oasele din corp. Si nu trebuie sa fi jucat la nicio echipa. Acolo daca esti bun si facutlatea respectiva are echipa de fotbal si doresti foarte probabil sa te ia in echipa, dar daca doresti

1 răspuns:
| Cospanaru a răspuns:

Da se poate.
Alegi facultatea cu profilul respectiv si daca mai sunt locuri te inscrii si cam atat
funda?
laughing))