| br0ntozaur a întrebat:

Am de primit un plic din alt judet si vreau sa-l trimit la sediul Fan Courier, neavand o adresa stabila la care sa-l primesc. Oare risc daca dau adresa de la Fan Courier si pot pierde plicul? Am de primit niste acte si n-ar fi prea bine sa se piarda. Alte modalitati de livrare sigure mai stiti?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa ti-l trimita prin posta, prin recomandata cu confirmare de primire si post-restant la oficiul postal din localitatea ta.

| br0ntozaur explică (pentru Ioandelasal):

Si ca sa-l trimita prin posta, trebuie sa plateasca ceva? Ca e o situatie mai incurcata, gen sunt niste acte pe care trebuie sa mi le trimita un notar si nu stiu cum sa fac ca sa ii platesc. Ai idee cat costa si daca se poate prin ramburs?

| Ioandelasal a răspuns (pentru br0ntozaur):

Daca tu ai facut actele la notarul respectiv atunci ti le va trimite fara plata din partea ta. In orice caz trimiterea costa putin, poate cca 10 lei.