| CristeIonut a întrebat:

Buna ziuam am o întrebare dacă mă poate ajuta cinevam când am venit prima data in Germania mi-am deschis în cont in zona Hamburg, acum mi-am mutat domiciliu și locuiesc în zona Munchen problema este că mi-a expirat cardul, aplicația nu mai merge și nu știu exact daca deschid un cont nou la aceeași filiala contul IBAN va rămâne același?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu 1 luna inainte sa-ti expire cardul bancar, banca trimite un card nou, la adresa care o ai la banca.
Deci, verifica cu familia sau unde ai locuit cand ti-ai deschis contul, ca acel card este deja sosit acolo.

| Dragobeta a răspuns:

Contul exista. Doar cardul e inactiv.
Alt cont, alt IBAN.
Mergi la orice filiala a Bancii tale si lamureste situatia.

| MihaiMB a răspuns:

Trebuie să te duci la banca unde ai făcut cardul să semnalezi problema, singur nu poți să rezolvi problema asta.