| Bogdan2304 a întrebat:

Ca developers cam cati bani as putea castiga

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Defineste mai intai ce intelegi tu prin developers

| dragosbogdan001 a răspuns:

Salut, nu prea stiu ce intelegi tu prin developer. Daca vrei sa zici in sensul ca vrei sa creezi un joc, depinde doar de jocul respectiv si de cat de atractiv este pentru jucatori.

| Bogdan2304 explică (pentru dragosbogdan001):

SI as putea crea ori ce joc imi vine in cap

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bogdan2304):

Sigur ca da, doar ca in cazul asta ai face-o pe chelia ta. Ca ANGAJAT, faci ce ti se cere, nu ce te tuna pe tine. Daca vrei sa o faci pe calaretul singuratic, poti sa ajungi si milionar... sau sa faci foamea.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru Bogdan2304):

Sigur ca da. Faci ce iti trece prin cap. Cu cat are grafica mai buna cu atat e mai bine. Si eu fac un joc in Unity acum. Grafica o sa iti dea batai de cap cel mai mult.

| Chaos888 a răspuns:

Intre 400 si 4000 euro

| Georgelu360 a răspuns:

Depinde cat de bun este jocul, si daca il dai pe bani sau gratis