| Jager a întrebat:

Cat poate consuma un cuptor cu microunde, lasat mereu in priza, mergand doar ceasul cand nu e folosit?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Al meu are 7 ani de cand sta in priza. Consumul este atat de mic ca nici macar nu sesizeaza contorul.

| mihai69 a răspuns:

De regulă, în cartea tehnică (manualul de utilizare) este specificat clar acest lucru.

| doctorandus a răspuns:

1 W sau mai putin.

| doctorandus a răspuns:

Consum de 30 kw/an... asta inseamna sa n-ai habar de fizica.

| CutiePieMarzia a răspuns:

Mai nimic.
Al meu e in aceeasi situatie, sta *doar in priza de 2 ani.
Deci inca e foarte ok.

*nu nonstop evident. ( nu cand sunt in excursii, vacanta sau cateodata chiar cand e noapte il scot din priza.

| CutiePieMarzia a răspuns (pentru CutiePieMarzia):

Mai nimic.
Al meu e in aceeasi situatie, sta *doar in priza de 2 ani.
Deci inca e foarte ok.

*nu nonstop evident. ( nu cand sunt in excursii, vacanta sau cateodata chiar cand e noapte il scot din priza ).