| Inkubus a întrebat:

Cateodata imi vine sa ma sinucid ca imi urasc uneori viata.Chiar daca recunosc ca am tot viitorul in fata si imi fac planuri frumoase de viitor nu prea mai pot continua.Toata lumea se lauda si ma simt saraca.Ce sa fac?
Nu stiu daca sa o inchei de tot sau sa mai continui. :'(

Răspuns Câştigător
| hettfield a răspuns:

Oamenii se lauda ca sa-si ascunda temerile si slabiciunile, tu ai un curaj nemaipomenit pentru ca esti sincera, si recunosti deschis ca ai limite, iar asta e o calitate destul de rara, sa stii.Si tu ai la fel de multe(poate chiar mai multe si nobile)calitati ca si cei ce se lauda,atata doar, ca nu dai dovada de ipocrizie ca si ei, esti tu insati, si din fericire, nu te schimbi.Eu sunt absolut sigur ca nu vei da dovada de lasitate sa fugi din calea greutatilor vietii caci e usor sa te lasi batut,ca sa traiesti si sa accepti provocarile vietii ai nevoie de curaj,iar tu esti o fiinta curajoasa,dupa cum am dovedit mai sus. Daca simti ca din viata ta lipseste ceva,actioneaza,cauta,cu totii trecem prin perioade grele de depresie,si sa stii, acestea sunt trecatoare. Poate ai nevoie de noi pasiuni, sa citesti sa colectionezi diferite obiecte, poate ai nevoie de prieteni, poate ai nevoie de dragoste...Nu dispera, toate astea exista si pentru tine, fericirea exista, doar trebuie sa o cauti, sa lupti putin.Iti urez sa fii fericita si sa alungi gandurile negre. Daca simti nevoia sa vorbesti cu cineva, iti stau la dispozitie, si iti pot vorbi despre orice, iti promit.Sa fii iubita

48 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns (pentru Maya2014):

Nu am zis ca am o experienta asa vasta,desi tu vrei sa pari cu o experienta mai vasta! La varsta adolescentei cred ca toti am fost mai "rebeli" iar incepi sa comentezi aiurea cu faze de genu "Tu, la varsta adolescentei cred ca dadeai dovada de o maturitate nemaivazuta si de o stapanire de sine nemaintalnita" eu am impresia ca folosesti anumite cuvinte care nu prea le intelegi bine,"iopocriti de exemplu! Daca cine nu reconoaste din motive personale ca a fost intr-o situatie asemanatoare ca celei care a pus intrebare, nu insemna neparat ca e ipocirt/a! Eu de exemplu am fost de mai multe ori, nu doar o singura viata! O sa invete toti in viata ca trebuie sa te lupti cu ploaia si abia apoi o sa vezi si curcubeul... Zici ca scoala viezti o capeti din suferinta? Mi-a placut faza asta, chiar foarte mult! Din suferinta nu poti decat sa-ti eprimi dezamaginrea, in cel mai rau caz, cedezi psihic.Asta e valabil pentru persoanele mai sensibile.Trebuie umbli mult prin lume, sa cunosti fel si fel de oameni, sa te confrunti cu fel si fel de situati, sa incerci anumite lucruri si dupa o perioada indelungat poti sa afirmi ca ai scoala vieti si mai ales sa dai sfaturi pe tema asta.Tu ca persoana esti foarte usor de citit in anumite privinte, ai un orgoliu care nu te lasa sa fi de acord cu opinile sau argumentele altor persoane. Vrei sa ti se dea dreptate si mai si arunci cu noroi in stanga si in dreapta(faza cu tineretu)Mai mediteza si gandeste-te de doua ori inainte sa afirmi anumite chestihappyP.s invata sa faci diferenta intre critici si critici constructive!

| Maya2014 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Si tu mai invata sa scrii! Si hai te rog, nu mai tot incerca sa ma faci sa ma simt prost si sa-ti dau dreptate, ca nu reusesti.Ai nimerit-o prost la faza ca sunt foarte usor de citit. Oamenii ca tine care vor sa para inteligenti o dau in bara! Si acum, te rog sa-ti vezi de viata ta si sa nu mai comentezi aiurea!happy

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Maya2014):

Hai ca devi chiar penibila,foloseste argumente reale nu ireale! Cand am incercat eu sa te fac sa te simti prost? Tu imi zici mie sa-mi vad de treaba mea? Pai mai fetita, cine a comentat primul, eu sau tu? Nu incerca sa revi cu fel si fel de comentari puerile, devi si mai penibila! Oameni ca tine am fumat destui la viata mea, nu mai e nevoie sa repetam povstea! Omenii ca tine sunt foarte usor de citit si in mare parte evitati de cei din jur, pentru voi e loc intre frustrati si orgoliosi! Din acest motiv ai si comentat la raspunsurile mai multor utilizatori.Imi vorbesti mie de inteligenta si zici ca vreau sa par inteligent, vai de capu tau, un argument mai credul nu gaseai! Totus, daca tot vorbesti de inteligenta, uita-te putin prin raspunsurile tale anterioare si comparale cu altele! Ce frumos din partea ta, te bagi in seama singura precum musca in posteriorul calului si apoi zici sa te las in pacelaughingMai si vorbeai de ipocrizie...Vai de capu nostru.

| Maya2014 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Invata sa scrii! Unele cuvinte au nevoie de 2,, i".Mai bine ca mine, decat ca tine oh go on

| okokokokokok a răspuns (pentru Maya2014):

Te dai desteapta dar tot proasta esti

| ROB3RT89 a răspuns (pentru okokokokokok):

Nu e neaparat proasta, o domina orgoliu si din ripsa de argumente a ales sa-mi dea ignorelaughing

| okokokokokok a răspuns (pentru ROB3RT89):

Esti tare laughing

| Maya2014 a răspuns (pentru okokokokokok):

Nu ma dau desteapta, SUNT!winking

| okokokokokok a răspuns (pentru Maya2014):

O proasta

| diamantany a răspuns:

Ceau nai de ce sa te sinucizi si nu trebuie sa iti urasti viata, sunt oameni care au crescut si mai cresc in case de copiii nau parinti si nu au pe nimeni dar tot se bucura de viata din putinul ila pe care il au si asta iti spun din propria experienta asa e adevarat ca lumea s-a facut mai rau si mai laudaros dar cauta si tu oameni de treaba mai saraci ca sa vezi ce inseamna saracie si tu continua cu planurile tale de vitor lasa pe alti sa se lauda ca cei ce se lauda nu ajung departe, cei tacuti ajung sus tine minte ca cu lauda nu iti faci preteni buni doar profitorii.

| Delicacy a răspuns (pentru okokokokokok):

Du-te şi vezi dacă ţi-a murit câinele.

| okokokokokok a răspuns (pentru Delicacy):

Te bagi si tu in seama

| Delicacy a răspuns (pentru okokokokokok):

1.Nu sunt băiat.
2.Foloseşte virgula şi celelalte semne de punctuaţie cu încredere.

| Delicacy a răspuns (pentru okokokokokok):

Nu uita că acesta este un site public şi am voie să răspund la absolut ce vreau eu.Şi din câte am observat, tu eşti acela care s-a băgat în seamă fătă motiv, eu doar râd de tine.

| okokokokokok a răspuns (pentru Delicacy):

1.Mad doare in varf.
2.Si daca nu vreau, ce o sa faci?

| okokokokokok a răspuns (pentru Delicacy):

Eu rad de prosti ca tine in permananta si macar raspunde in legatura cu intrebarea pusa.

| Delicacy a răspuns (pentru okokokokokok):

Văd că deja m-ai ascultat în legatură cu respectarea semnelor de punctuaţie.Bravo,băiat cuminte.

| hettfield a răspuns:

@Inkubus Dincolo de comentariile de mai sus, in care toata lumea s-a certat pana a uitat de tine, cum te mai simti? Stai mai bine cu moralul? Ai reusit sa depasesti momentele grele? Ai nevoie de vreun sfat? Nu ezita sa-mi raspunzi daca simti nevoia.