| dragoshalexandru a întrebat:

Ce inseamna epilepsia?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

DEX-ul cred că te poate ajuta. happy
EPILEPSÍE (‹ lat.) s. f. Boală nervoasă caracterizată prin crize repetate convulsive, localizate sau generalizate, pierderea cunoștinței, halucinații senzoriale și alte tulburări psihice; (pop.) boala copiilor. E. apare ca urmare a unor suferințe cerebrale infecțioase, toxice, metabolice, traumatisme, ictus (hemoragic) cerebral etc. (e. simptomatică) sau fără cauză determinabilă (e. esențială).

| dragoshalexandru explică (pentru positivity):

Iti multumesc mult. dar chiar nu stiam.winking

2 răspunsuri:
| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Epilepsie.

http://www.topmedica.ro/blog/category/epilepsie/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)