| User26 a întrebat:

Ce inseamna verbul "a flirta" ca nu prea inteleg:d

Răspuns Câştigător
| Alexandra_2209 a răspuns:

A te da la o persoana...a ii face ochi dulci. De ex daca tie iti place uyn baiet si vreun baiat si... vrei sa iti acorde atenti si etc, flirtezi cu el. Sper ca ai inteles. Pwpici

7 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

A face avansuri, a face curte cuiva...laughingera si greu

| VORTEX a răspuns:

E un fel de "a agata" este actiunea prin care iti gasesti prieten/prietena.bafta

| Yzzza a răspuns:

A flirta=o persoana(baiat sau fata) care "se da la cineva", inceraca sa-l/o cucereasca
Sper ca am fost cat de cat explicitahappy

| Liviu_2320 a răspuns:

Ca si cum ai vb intre 4 ochi cu persoana pe care o placi

| Bogdan9183 a răspuns:

A flirta = a te da la cineva.

| Tequila a răspuns:

El filtreaza cu ea -> El se da la ea

| Niko_9692 a răspuns:

A flirta = a cocheta, a încerca, a căuta să fie pe placul unei persoane de sex opus :p