| JustinLoveBianka a întrebat:

Ce inseamna a flirta? fundita pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| deniisa a răspuns:

Flirtul este arta de a fi seducator si irezistibil, de a recurge cu subtilitate la un intreg arsenal de priviri insistente, aluzii fine si gesturi semnificative. De fapt, este un comportament foarte incitant camuflat sub o aparenta inocenta. Un joc placut in care regasesti o infinitatete de nuante: un zambet imbietor, o privire zenzuala aruncata in treacat, mana trecuta cu dezinvoltura prin par.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa te dai pe langa persoana de care iti place si sa incerci sa o faci incat sa te placa, orice metoda e binevenita.

| IloveME a răspuns:

Ai face avansuri, a incerca sa -i intri sub piele persoanei dragi!

| Aηηy a răspuns:

A flirta, inseamna a-i arata cuiva prin semne si gesturi ca il placi. http://www.121.ro/articole/art3871-zece-moduri-de-a-flirta.html

| TimisoaraKBOOOM a răspuns:

Pai a flirta inseamna a fi in flirt cu cineva de aici reiese ca flirt inseamna : schimb de complimente și amabilități între două persoane de sex opus; cochetărie. 2. legătură de dragoste ușoară, nestatornică; aventură. ◊ persoană cu care se întreține o astfel de legătură.

| AndradaTM a răspuns:

Conversație curtenitoare între un bărbat și o femeie. Schimb de complimente și de amabilități între două persoane de sex opus.

| TM6524 a răspuns:

A purta o discutie amoroasa, despre iubire, care duce catre ceva de genul etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
A flirta inseamna a face ochi dulci cuiva care il placi.Privitul incontinuu la o persoana de sex opus poate fi considerat flirt,la fel si cuvintele dulci, deci cand incerci sa te dai la cineva(bineinteles de sex opus)este considerat flirt.
Pa, pa.

| ammy_3809 a răspuns:

.hey! a filtra este egal cu a te da la o pers sau ai face ochi dulci adica cand simpatizezi persoana...j dai niste semne ca ai simpatiza.o...fonda?:*big grin

| pattyNNa a răspuns:

A flirta inseamna a vorbi cu o persone de sex opus. de obicei se refera la combinatii intre fete si baieti sau a vorbi cu un baiat despre sex etc... :XXXX

| alynutza_5421 a răspuns:

Pai inseamna asa: A FLIRTÁ ~ (despre persoane de sex opus) A fi în flirt (cu cineva).

| 100ddani a răspuns:

Adica sa te dai mare