| silviadraghici03 a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru (cu cine trebuie sa vorbesc si unde) pentru a aranja cu cine vreau sa stau in camera de camin de la facultate? (Ma refer la faptul ca vreau sa stau impreuna cu o prietena, si ea studenta la aceeasi Universitate). Deci?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vorbiti cu administratorul caminului.

| silviadraghici03 explică (pentru Ioandelasal):

Inainte de formarea comisiei de repartizare in camine sau dupa?

| Ioandelasal a răspuns (pentru silviadraghici03):

Vorbiti inainte de repartizare, ca sa nu intampinati greutati dupa aceea, cu schimbarea camerelor.

| alessia5158 a răspuns:

La mai toate universitatile din Ro, formularele de cazare se completeaza on line iar listele nominale se afisaza la fiecare facultate cu aproximativ 10 zile inainte de inceperea cursurilor. Cum fiecare facultate are alocate anumite camine si un anumit numar de locuri nu are sens sa te agiti mai ales in situatia in care, amica ta este studenta la alta facultate din cadrul aceleiasi univesitati! In mod obisnuit, cazarea la acelasi camin si in aceiasi camera este aprobata pentru fratii/surorile care sunt studenti la facultati diferite si care au obtinut dreptul de cazare.

Cazarea propriu zisa o face administratorul caminului in baza listelor aprobate. Daca, din intamplare, amica ta va fi cazata la acelasi camin nu ve-ti intampina nicio problema in a va exprima dorinta sa locuiti in aceiasi camera.