| GlAmOuRyK a întrebat:

Censeamna grad de oxidare?

Răspuns Câştigător
| cflorin11 a răspuns:

Inseamna; nivelul de corodare a unui material sau substanta. exemplu rugina

1 răspuns:
| kikatsuki a răspuns:

DEpinde

1) Poluarea
(gradul de oxidare), Gradul de poluare, ca si posibilitatile de auto epurare, se apreicaza prindoi termeni: - cantitatea de oxigen din apa - prezenta unor produsi straini, nocivi sau toxici in anumite cantitati
2) Petrol
(gradul de oxidare), gradul de comprimare a gazelor( amestec de aer si vapor de benzina ) inainte de detenta, produsa ca urmare a exploziei amorsate de scanteia alectrica data de bujie. Comprimarea amestecului nu se po
3) Atmosfera in pericol
(gradul de oxidare), gradul de scadere a presiunii partiale. Bioxidul de carbon intilnit in atmosfera in proportie de 0, 03% nu produce tulburari manifeste decit in situatiile in care este impiedicata trecerea gazului
4) Cultura piersicului
(gradul de oxidare), gradul de accesibilitate a elementelor de nutritie(macro si microelemente), activitatea biologica din sol, starea fizica a solului si conditiile de crestere si dezvoltare a plantelor.