| 78buc a întrebat:

Cine imi zice care era IQ lui Albert Einstein?

11 răspunsuri:
| 78buc explică (pentru evenso):

Cum sa fac acest test?

| evenso a răspuns (pentru 78buc):

Daca vrei sa stii ce IQ ai atunci trebuie sa faci la un cabinet psihologic.

Cele de pe net nu ai relevanta prea mare.

| valentingb a răspuns:

Coeficientul sau de inteligenta era de 160 dar nu asta conta foarte mult. El era si dislexic, deci avea mari probleme cand venea vorba de a memora ceva insa la capitolul putere de concentrare, era la fel ca Freud. Putea sta luni de zile gandindu-se la un singur lucru, pentru a afla e=mc2, a stat 3 luni de zile intr-o camera, calculand. Freud putea incepe o idee, sa faca o paranteza de o jumatate de ora, si apoi sa revina la ideea lui. In general, dupa mai mult de 100 de cuvinte de paranteza, oamenii uita de la ce idee au pornit.

| DjTeolik a răspuns:

Avea in jur de 150-155.

| TaKeNN a răspuns:

Iq-ul lui avea 162-160, conform unui documentar de pe net! Funda?

| KateMiddleton a răspuns:

Mai mare ca al tau!

| 1DobreMihai1 a răspuns:

Peste 140

| alexx102428 a răspuns:

Iq lui einstein e de 168

| Gabilicu a răspuns:

Albert Einstein avea o capacitate a gandirii de 25%(find mai mult decat capacitatea uni om obisnuit).

| alinuta12 a răspuns:

IQ-ul lui Einstein a fost estimat între 160 şi 180