| UtilizatorFaraNume a întrebat:

Credeti ca mai pot creste in inaltime daca am 15 ani si 1.68?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| vladmR a răspuns:

Ai timp sa tot cresti, nu-ti fa griji

| Allrc24 a răspuns:

Buna. sportul ajuta foarte mult.organismul se dezvolta pana in jurul varstei de 18 ani.il ajuta foarte mult sportul(ciclism,alergat, inot, baschet). odihna din belsug.sa un sara peste orele de somn e foarte important.o alimentatie echilibrata este de asemena foarte importanta.multe legume, fructe.grasimi si zaharuri cat mai putine.si o hidratare buna.si multe lactate.contin calciu.dar calciu nu se poate fixa in oase fara vitamina de.de il obtii din peste de orice fel si de la expunerea la soare(produce pielea de).dar sa fie de maxim 15 min.si o hidratare corespunzatoare. fara sucuri gen cola pepsi. daca chiar simti nevoia de un suc.incearca nestea sau lipton.dar sa fie si acestea consumate rar.

| anabellafeonix a răspuns:

Normal ca da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur, vei creşte în înălţime până la vârsta de 20 - 25 de ani.

| PastramăDeElefant a răspuns:

Da cunosc alti care trebuie` sa te uiti in sus ca sai vezi la fata... da` nu stiu poate daca parini tai au fost mici e posibil sa nu mai cresti, intreabai pe ai tai! FUNDA?

| Roxiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Cu siguranta .