| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cum pot afla daca sunt dreptaci sau sunt stangaci?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mana dominanta este aceea cu care faci cele mai multe lucruri - scrii, arunci, prinzi, folosesti o unealta, etc.
In functie de ce mana folosesti esti dreptaci sau stangaci.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu esti lamurit poate esti ambidextru, e f bine. Dar daca iti arunc cheile cu ce mana le prinzi?

| Axelrunda a răspuns:

Si eu m-am intrebat asta de curand si am ajuns la o concluzie. In primul rand, eu sunt dreptaci de cand ma stiu, dar asta numai pentru ca mi se pare normal si restul lumii este dreptaci, eu cand eram mic eram stangaci. Si ca sa vad ce sunt, am incercat sa fac tot ce fac normal cu dreapta sa fac cu stanga si am vazut ca sunt la fel de bun la orice ce fac cu dreapta si cu stanga. Deci trebuie sa experimentezi.

| jocker007 a răspuns:

Pai cu ce mana scrii? Cum ai intreba "cum pot sa aflu daca sunt baiat sau fata"? laughing)) Asa suna intrebarea ta.