| grigor3 a întrebat:

Cum poti face bani de pe internet sa dai like la reclame si chestii de astea, vreau ceva serios si nu sa pierd bani ci sa castig!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vise placute!
Degeaba nu primesti NICAIERI bani, doar prin invatare si munca multa sau cu risc urias.
Pe Internet poti castiga, daca:
- faci videochat (te vede lumea cu p**** goala sau 69)
- faci si administrezi serios un web-market
- joci bine poker sau pariuri online (poti si pierde)
- faci un blog sau vlog cu interes foarte mare, unde poti castiga din reclamele plasate
- scrii si vanzi carti electronice
- inveti 5-6 limbaje de programare si faci/administrezi site-uri mai complexe
Pana ce vei avea castig, trebuie sa-ti acoperi propriile cheltuieli aferente: abonamentul adecvat de internet, factura de curent si incalzire, intretinerea spatiului si ale echipamentelor necesare (calculatoare si alte aparate, consumabile etc), taxele si impozitele aferente veniturilor realizate etc...

| CuriousStuff a răspuns:

Sunt abureli, cine crezi ca ti-ar da tie bani degeaba? Sau ca sa dai click pe o reclama... Abia fac ei vreo 0.001$ pe click. Din aia iti dai seama ca tu ai lua maxim 10% deci 0. 0001$, 10000 de clickuri pentru un dolar. Inseamna 1 dolar la 2 ore daca dai cate un click in fiecare secunda (lucru imposibil) deci o sa faci un dolar la vreo 7-8 ore, mai bine iti gasesti ceva de munca.

| Staind a răspuns:

Acu' cateva zile era un nene pe aici care vorbea de VIESPAR.
Intra pe VIESPAR si vezi ce castiguri imense poti avea.
NUMAI pe VIESPAR.