| Anitta_Karla_1990 a întrebat:

Cum poti sa stergi intrebarea de pe TPU sau contul??

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Dacă ai pus tu întrebarea intri în Întrebările mele şi ai opţiunea Şterge.
Dacă a pus-o alt utilizator ai 2 posibilităţi: 1. O raportezi ca având conţinut obscen/ilegal, caracter irelevant ori neinteligibil sau spam, după caz, dacă se încadrează la vreuna din aceste categorii. 2.Scrii un mesaj din contact, dai link-ul întrebării şi rogi echipa TPU să o şteargă. Va trece un timp până să fie ştearsă, mai ales la ultima posibilitate. Trebuie să mai ţii seama că raportarea abuzivă a altui utilizator poate fi penalizată.
2. Există o singură posibilitate: scrii un mesaj din CONTACT, dai URL-ul contului şi rogi echipa TPU să ţi-l şteargă.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stergere cont: https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#38
Stergerea intrebarii se poate face apasand butonul dedicat (sterge) aflat la fiecare intrebare in contul tau din dreapta sus: https://www.tpu.ro/intrebarile-mele/

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Intrebarea o stergi de unde ai numele in dreapta.
1. Apesi pe numele tau din TPU
2. Intrebarile mele
3. Sterge care este cu rosu
4. Apare o casuta in care vei spune de ce vrei sa stergi intrebarea
5. Apesi pe sterge intrebarea
Ca sa stergi contul te duci tot in dreapta apesi pe numele tau dupa care te duci la setari cont si acolo jos de tot la modifica cont e scris cu albastru vei vedea si varianta
Dacă doreşti sa-ţi ştergi contul, vezi aici cum.
apesi pe cuvantul -aici- care e scris cu albastru si de acolo citesti intrebarea cu numarul 38. Succes