| xlpower90 a întrebat:

Cum scoti petele de rivanol de pe mobila?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Rivanolul este un "ceai" concentrat de MUSECEL. Ca urmare, se poate scoate la fel ca petele altor plante.
Problema este mai degraba materialul mobilei.
Daca este lemn uscat, neacoperit, atunci orice lichid se absoarbe in profunzimea lui, iar indepartarea se poate face doar mecanic (taiere, razuire, slefuire).
Daca lemnul a fost acoperit cu lac, melamina sau orice alt material, atunci petele se pot spala simplu, cu apa din belsug.

1 răspuns:
| Adrian_Gozsa_ a răspuns:

Doar cu apa rece. Dacă ai spălat cu detergent s-a fixat culoarea.