| demisca a întrebat:

Cum se ia medalia exprert?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Medalie Expert? :)) Interesanta exprimare.
Nu conteaza aproape deloc nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Singura conditie, ca sa poti fi nominalizat/a pentru titlu Expert TPU, este sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%. Cam atat. Citeste si acest blog http://www.tpu.ro/blog/?p=601 si te vei lamuri mai bine.
Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@demisca, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere! Numai bine!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Devii expert cu timpul si nu conteaza atat cate raspunsuri dai ci cat de multe ai castigate, cat de bine ai raspuns. Ca in orice domeniu nu se intampla peste noapte. Au fost multi care au ajuns pe locul 2, 3 ca rank si inca nu erau experti. Altii au fost experti desi nu erau foarte sus in clasament. Cred ca este apreciat cat de mult ajuti, cat de mult interes iti dai. Fiecare are un domeniu in care este mai bun sau care a trecut prin viata sa a invatat multe si poate da sfaturi. Sau sunt tineri care cunosc problemele tineretului mai bine pentru ca au trecut recent prin aceleasi probleme. Acestia sunt cei care pot ajuta cu adevarat. Daca vei reusi sa te distingi, prin raspunsurile si chiar si prin intrebarile tale, vei fi cu timpul experta.

| Annitu a răspuns:

Doamnelaughing citisem "maIadia"I don't want to see

| TJohannaB a răspuns:

Cand ai foarte multe medalii.
Sper sa reusesti!
Pa!