| 1754 a întrebat:

Cum se serveste bautura in baruri/cluburi? Ma refer la gramaj si la pretul aproximativ. Gen la shot-urile de tequila, cocktail-uri si altele. Nu merg des in baruri si nu prea inteleg de ce vad preturi pe sticle de exemplu la vin 15 lei, iar pe whisky/ vodka 5-10 lei. Ce gramaj se ofera la aceste preturi?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La bauturile tari stiu ca preturile sunt afisate pentru 50 ml.La vinuri la sticla.

| KodrutZ a răspuns:

Depinde de local. La vin probabil e pe litru sau sticla, iar la Vodka/Whisky cinzeaca'.

| 1754 explică (pentru KodrutZ):

Preturile le-am pus aproximativ... mai mult sau mai putin.

| KodrutZ a răspuns (pentru 1754):

Mdah, depinde cum ziceam si de local. La restaurante/cluburi mai serioase ai meniu, nu sint puse la bar. Acolo unde sint puse la bar, preturile sint pentru dozele cele mai populare printre oteta, ehem, consumatori.