| JaguarSType a întrebat:

Daca de Craciun tot se fac oferte(reduceri) la telefoane cam cat la % se scade pretul daca pretul lui este 300 de lei?

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

De obidei se scumpesc inainte, si apoi baga reducerile, deci tot acolo iesi. Dar pana in Craciun este black friday pe 21 noiembrie, atunci reducerile vor fi mult mai mari.

5 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Salut Tupala. Depinde si cat de mare e oferta.

Daca e o oferta mica o sa scada pretu pe la 270.

Daca e o oferta mare o sa scada pretu chiar pe la 150 (slabe sanse ca nu prea vezi site-uri care sa scada cu 50% dar macar incearca.)

Sper ca te-am ajutat.
O zi minunata in continuare iti doresc.

| JaguarSType explică (pentru RaduTN):

Multumesc pentru raspuns RaduTN si o zi minunata si tie!

| RaduTN a răspuns (pentru JaguarSType):

Cu placere happy
Multumesc happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de firma respectiva, reducerea poate consta in reduceri de pana la 15, 30 chiar 50%, sau e posibil sa nu.l reduca deloc avand un pret atat de mic

| bogdanrvd a răspuns:

Pai asta poti sa calculezi tu, acuma nu stiu exact cat v-or fi reducerile dar daca de exemplu va fi 30% reducere....atunci faci 30 impartit la 100 si inmultesti cu 300 ...iti va da suma de 90 lei care va fi reducerea, deci produsul va fi 210 lei