| stuffhappens a întrebat:

Daca tin laptopul in priza toata ziua deschis. Mai uit pe TV cu el. Risc sa-mi stric bateria, sau alceva?

7 răspunsuri:
| Lysergide a răspuns:

Daca il ti in priza mai bine scoate bateria.Al mae merge in medie 12-14 ore pe zi si nu are nimic.

| Seby80 a răspuns:

Si eu am un laptop HP pavilion, are 3 ani, zilnic tinut in priza cu bateria. Deci din 100% cum tinea bateria inainte, acum tine 60%, ma multumesc cu atat, eu nu prea il folosesc in afara casei...

| florentttina a răspuns:

Da bateria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Iti strici efectiv bateria.
Descarca bateria la 50%, scoate-o din laptop si o data la 2-3 saptamani o bagi in el. Atunci o descarci, o incarci 100%, descarci la 50% si o lasi iarasi scoasa din laptop.

Nu e deloc sanatos ca o baterie sa stea incarcata complet cu alimentare permanenta.

| gabi1994 a răspuns:

Da, bateria nu v-a mai tine cum tinea inainte, dar eu te sfatuiesc sa-i scoti bateria si sal ti asa, daca il ti mereu in priza. Asa fac si eu. Funda?

| stuffhappens explică (pentru gabi1994):

Da, mersi, asa o sa fac.

| DemonAlex a răspuns:

Doar bateria se uzeaza, in rest nimic.