| anonim_4396 a întrebat:

De ce are nevoie un fumator? Ce suplimente nutritive?

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Un fumator are nevoie de tigari. Un fumator care doreste sa se lase de fumat are nevoie de vointa. PUNCT

5 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Iti spun eu de ce are nevoie un fumator...de un prieten bun care sa ii arunce tigarile...sa il convinga usor usor sa renunte la fumat happy cu siguranta...

assiris
| assiris a răspuns:

Sunt doua maini care nu incap in aceeasi manusa: fumatul si sanatatea. Daca o vrei pe una renunta la cealalta. Eu as alege sanatatea. Fumatul cit bine iti vrea? Iti consuma banii, iti consuma sanatatea, la ce iti foloseste?

| otypa a răspuns:

De nicotina,,, hm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand sa te lasi de fumat.de foarte multa vit C, daca nu ai posibilitati in a consuma fructe rosii iti recomand suc natural de portocale si mandarine, doar natural pentru ca se asimileaza foarte repede, pastilele cu vit c au o sinteza chimica, favorizeaza aciditatea stomacului si ataca dintii(farama smaltul, mai alea cele care trebuiesc supte)kiwi are foarte multa vit C, mai multa decat portocala, ardei rosu proaspat, brocoli. ti-as insira o groaza de fructe sau legume dar probabil sunt mai greu de gasit si sunt scumpe.incearca si fa sport sau pur si simplu miscare zilnic.

| andrada_8748 a răspuns:

Antioxidanti, calciu