| cristinutzapopa a întrebat:

Ati incercat vreodata produsele pentru slabit, de tipul suplimente nutritive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Da, l-carnitina. Foarte buna de luat inainte de antrenament, mareste arderile si te ajuta.

| Marius1985 a răspuns:

In primul rand: sport, cum spuneau si restul. si acum rapsunsul la intrebarea ta, da am folosit mai multe, unele n-au avut niciun efect, altele au fost bunicele. ultimul care l-am folosit a fost asta: http://track.buythermacuts.ro/product/ThermaCuts/?pid=115&uid=1419 si a mers bine, am slabit 4 kg intr-o luna, dar ce mi-a palcut e ca imi dadea si energie si chiar aveam chef sa fac sport, uneori abia asteptam sa ajung la sala.
Dar mentionez din nou sportul, chiar si cand nue ste timp, se pot face unele circuite, 5-10 minute, intensitate cat mai mare si tot e ceva. Desigur, si alimentatia e foarte importanta.

| MakeMyDay a răspuns:

Nu si nu recomand, natural ai cele mai bune rezultate, desi nu recunoastem, sportul e baza!

| Cosmin86 a răspuns (pentru MakeMyDay):

Pai tu de ce crezi ca se numesc "suplimente"? Ca sa suplimenteze ceva ( sport + alimentatie ), evident ca NU se iau fara sport, dooh

| cristinutzapopa explică:

Din pacate nu am prea mult timp pentru sport, si ma gandeam sa incerc niste suplimente nutritive. am vazut ca e plin internetul cu reclame la produse de acest fel. ma gandeam sa aflu una alta despre acestea. cea mai ok d.p.d.v. al pretului a fost un supliment pe baza de extract de lamaie.

| Cosmin86 a răspuns (pentru cristinutzapopa):

Pai suplimentele trebuiesc combinate cu sport si cu alimentatie corespunzatoare.

fara sport nu faci mare lucru cu suplimente, dai banii degeaba