| deea93 a întrebat:

Din ce materii se da examen la medicina? Am vreo sansa daca sunt pe profil de stiinte-sociale la liceu?
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Biologie obligatoriu si chimie sau fizica (la alegere).
Poti sa intri indiferent de profilul de la liceu, atat timp cat inveti.
Un mic sfat: daca vrei sa faci meditatii pentru admitere nu fa cu profesori/cadre didactice de la facultatea de medicina. Sunt scumpi, si majoritatea nu iti acorda atentia de care ai nevoie.
Iar ca absolvent al facultatii de medicina iti recomand sa te gandesti de doua ori daca merita sa faci facultatea de medicina. Mai ales ca in Romania nu se ma lupta mai nimeni cu boala, ci cu sistemul "ticalosit". Oricum, daca dai la medicina, invata germana. o sa te ajute.

| deea93 explică (pentru gyzzard):

Multumesc frumos.

| gyzzard a răspuns (pentru deea93):

Cu placere