| cosminboy12 a întrebat:

E normal ca o femeie sa fie batuta de sotul ei ca a uitat niste pungi acasa? funda! (sa fie invinetita)

11 răspunsuri:
| amaadina a răspuns:

Normalitatea depinde de valorile dupa care ne ghidam. Pentru barbat, este normal. Pentru femeie, ca inca sta cu el, poate ca este normal. Pentru mine este chiar o dovada ca unii barbati nu au trecut de stadiul primitiv al omului care se impune prin bataie, nu prin conversatie. happy

| KodrutZ a răspuns:

Desigur. Eu de fiecare data cind uita pungile acasa ii tai o mina. Serios acuma, ce intrebare timpita e asta? Nu e normal ca o femeie sa fie batuta in absolut nici o situatie!

| mihai69 a răspuns:

Da, dacă a făcut prostia să se mărite cu un animal.
Și mai ales, să rămână cu el după ce a văzut că e violent.

| RainmakerX a răspuns:

O fata/femeie nu ar trebui sa fie batuta in niciun orice ar fi facut... Acum sa fim seriosi, cine isi bate sotia pentru ca a uitat niste pungi acasa (nici macar nu sunt pierdute...) nu se poate numi "sot" in adevaratul sens al cuvantului. Nu este in regula sa faci asa ceva, oricare ar fi motivul.
Familia este sustinuta de compromisuri si de dragoste nu de bataie.
Chiar si asa, sa zicem ca bataia ar fi o optiune (cu toate ca nu este). Cine ar bate pe altcineva (pe oricine nu numai sufletul pereche) pentru niste amarate de pungi? Daca ai nevoie de ele iei taxiul si te duci si le iei...

| MeConstantine a răspuns:

Intrebarea ta are un raspuns simplu:
Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar oare este normal ca ea continua sa stea langa el? Astazi batuta, iar peste doua sau trei saptamani ii vezi tinandu-se de mana. Am mai vazut astfel de femei, am avut si vecina pe care o batea sotul. Dar ce sa vezi, ea steatea langa el si umblau de brat "vai, ce ne iubim". Daca stai atunci iti place. O femeie desteapta pleaca de langa un asemena om. Corect?

| mihaicelsfant a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti pleca asa usor cum zici man.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e normal. dar e vina ei, dacă e lovită și a doua oară pentru că nu renunță la un astfel de om.

| AlexAleex a răspuns:

Nu e deloc normal.

| WhiteAngel675 a răspuns:

Ce intrebare stupida.Cum sa dai in... aparent fiinta iubita cu care te-ai casatorit pentru ca a uitat niste banale pungi acasa? Si pentru cei care zic ca femeia e de vina ca s-a maritat cu el...pai inseamna ca nu ganditi logic. Oamenii se schimba. Poate inainte de casatorie nu era asa. Si cand a devenit violent probabil i-a fost frica sa-i ceara divort pentru ca ar fi putut avea o criza de nervi si posibil sa o omoare.Nu e nici primul nici ultimul caz.

| mihai69 a răspuns (pentru WhiteAngel675):

Divorțul nu „se cere" soțului - se solicită la notar sau la judecătorie. Și de acasă pleci pur și simplu, nu ceri voie nimănui - se presupune că ești major și capabil de decizii proprii. Dar ea a decis să stea. Deci îi place. Ergo, pentru ei e normal.