| Ancutsa28 a întrebat:

Este adevarata povestea cu ambulanta neagra din slatina? Am auzi ca mai multe cazuri au fost. si unii spun ca e adevarat altii ca nu. ce sa mai credem?

10 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Buna!
e o prostie! nu exista nici o ambulanta neagra! cica e si fara numar.
hai,frate,ma lasi!
e adevarat ca se fura copii pentru organe,dar sunt furati de oameni normali,nu de calugari!
si daca ti se pare ca un om se poarta ciudat cu tine pe strada(te urmareste, se uita foarte atent la tine), treci pe partea cealalta a trotuarului sau ia un taxi.

| motherfuckerstyle a răspuns:

Cred ca este adevarat, adica si la mine in oras a disparut un copil chiar din fata gradinitei insa a fost luat de o masina neagra. Unii spun ca l-ar fi rapit pentru organe dar eu stiu.

| Cordelia a răspuns:

Frate, mulţi zic că nu, alţi zic că da, totuşi cineva a luat organele alea de la nu ştiu câţi copii, ceva s-a intâmplat cu ei. Pe mine mă speria bunica atunci când eram mică cu faza asta ca să nu mai stau afară până târziu.

| Arskjfrhgj a răspuns:

NU, nimic din aceasta poveste nu este adevarat. Este doar un mit urban. inspirat dintr-un film am impresia thinking

| Andreiyi a răspuns:

Nu-i adevarat zice ca sa te sperie asa zicea ca in in unele comune se fura copii pentru ai lua organele sa le vinde pe 80 de milioane in sus si nici adv n-a fost... daca te-am ajutat fundita pliz

| andracri a răspuns:

Am auzit si eu mai ieri imi ziceau colegele ca au batut la ele la usa niste calugari pe la 02.00 noaptea I ti zic eu sunt niste prostii! serios acum dc nu era duba galbena si era neagra? ma bine ai grija la loganu verde sa nu te calce decat sa te uiti dupa dube negre
dar e bine sa fii atenta ce date dai la necunoscuti

| andracri a răspuns:

Buna! Am auzit si eu de''duba neagra'' sau ''ambulanta fantoma''.La mine la scoala a trebuit a vina un politist sa calmeze treaba.Iti dai seama ce isterie era.Toti strigau pe holuri si la mine in clasa unde suntem doar fete incepusera sa se smiorcaie toate erau panicate ca le ia duba neagra.
NU E REAL! Astea sunt lucruri inventate de aia de la liceu sa isi bata joc de noi! Si crede-ma, eu nu mai plecam singura de la scoala!
E DOAR O INVENTIE CA SA CREEZE PANICA! cum o rade de noi inventatorul acestui zvon laughing

| Ancutsa28 explică:

Pai da dar se spune ca, chiar acum vreo 2 ile un copil a fost gasit mort in spatela kaufland, fara organe cu un bilet pe care scria "multumim ca l.ati crescut" si 20 de milioane si un trandafir. si chiar adulti spun aceste lucruri, nu copii.

| dacian321 a răspuns:

Sincer sa fiu, eu personal cred asta ca fiind cea mai mare aberatie...adica daca unu se imbata si cade pe scari e dat la stiri 2 saptamani,zi de zi...iar daca exista o duba fantoma care fura oameni, nimeni nu o vede, nu o filmeza si nu apare la nici un buletin de stiri. loooooooooooool.cea mai tare prostie.e mai probabil sa apara elodia decat sa existe ambulanta fantoma.

| eliiiaaannnaaa a răspuns:

Eu sunt sigura ca e adevarat. si la mine in sat a fost si nu am crezut pe nimeni pana cand nu am vazutwinking