| Andrei7520152 a întrebat:

Este cineva care se pricepe la google SketchUp si/sau Kerkythea? Am o problema de incepator, la capitolul texturi.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

M-am jucat si eu cu Google SketUp si am folosit doar texturile alea default ale lui laughing fac mai de amuzament, la fel ma si joc cu Blender sau cu GIMP, uneori imi iese ceva, alteori nu.
Youtube-ul trebuie sa fie prietenul tau, multa lume posteaza turoriale utile, deci, cauta, si o sa gasesti happy

| Andrei7520152 explică (pentru introduaicinumele):

De regula caut pe forumuri si/sau google inainte sa postez orice. e o problema mai complicata de compatibilitate dintre texturi intre sketchup si K (celalalt program). nu prea m-au ajutat tutorialele. de aia caut p cineva mai cunoscator

| introduaicinumele a răspuns (pentru Andrei7520152):

Stiu ca si eu am astfel de probleme cand mai incercam sa folosesc in GIMP texturi si brush-uri de Photoshop. incearca sa cauti pe net pack-uri de texturi pentru Google Sketchup ca poate gasesti ceva bun.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei7520152 explică (pentru SexoasaTha):

M-am prins intre timp. o sa incerc si acel plugin.
pana la urma problema era ca unele fete din modelul sketchup erau intoarse (reversed). si dupa ce am importat modelul in K, acele fete intoarse nu afisau corect texturile. am dat Reverse Face la fiecare, le-am colorat/texturat din nou si s-a rezolvat problema. dar mersi, o sa incerc si acel plugin

Răspuns utilizator avertizat