| AlexandruInu a întrebat:

Salut,am cumparat azi o cutie de vopsea portocalie dar totusi nu este culoarea ce mi-am dorit, este putin decolorat sa zic asa. As putea sa o închid putin la culoare? Exista ceva de genul? P.S mi-as dori acel portocaliu ce îl are aceasta pagina.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vopsea pe baza de ulei sau vopsea lavabilă?

| AlexandruInu explică (pentru darrio2007):

Cred ca pe baza de ulei.

| darrio2007 a răspuns (pentru AlexandruInu):

Crezi? Este scris in japoneza pe cutie? Nu poți citi? Ce vrei sa vopsesti cu ea?

| darrio2007 a răspuns (pentru AlexandruInu):

P.S. Amestec-o foarte bine dacă ți se pare decolorată. Posibil ca pigmentul sa se fi lăsat la fund.

| sweetys a răspuns:

Depinde pe ce material vrei sa o dai și cum pica lumina pe ea, fiindcă sunt șanse ca după ce o închizi sa ți se para prea închisă.

| AlexandruInu explică (pentru sweetys):

Pe lemn/fibra

| darrio2007 a răspuns (pentru AlexandruInu):

Este pe baza de ulei dacă dai pe lemn. Se închide dupa uscare și îți va apare nuanță pe care o dorești.

| badpanda a răspuns:

Poti sa adaugi putina vopsea rosie si sa amesteci bine.