| Liceanul a întrebat:

Funda! Cum sa devin interesant? Prin "persoana interesanta" vreau sa zic "persoana care vorbeste chestii atractive,atat de atractive, incat toti il asculta si stau de vorba cu el".Cam ce chestii trebuie sa vorbesc?

2 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Chestii sincere vere! Oamenii adevarati apreciaza sinceritatea nu falsitatea si colectia de masti!

Nu vrei sa fi inconjurat de oameni prosti, ma gandesc, nu?

Atunci da frau liber graiului iar cei ce te inteleg cu adevarat vor sta langa tine.Restul nu sunt indeajuns de buni pentru a sta langa tine.

In rest, vorbeste despre pasiunile tale, daca sunt comune grupului.Despre femei, daca esti barbat.Intamplari reale si amuzante...

| LSMM a răspuns:

Nu există chestii atractive, pentru că unora li se va părea că e foarte tare că vorbești de fotbal, în timp ce alți băieți nici nu vor băga în seamă asta.
Cel mai bine e să citești cât mai mult vara asta, din toate domeniile câte ceva ce ți se pare interesant. În felul ăsta, îți vei îmbogăți și cultura generală.