| JustaLittle a întrebat:

Hei! Am o problema la pc. Fratele meu a schimbat ceva, habar nu am ce. Cand am redeschis calculatorul am observat ca proportiile imaginilor, tab-urilor, bara de start, totul e mai alungit si mai scund decat trebuie. E foarte deranjant. Cumva proportia in loc sa fie 3:5 e ca 2:5. Nu stiu daca ati inteles, dar sper sa ma puteti ajuta. Am incercat de la proprietati la rezolutie si chiar daca se maresc toate, proportia aceea deranjanta tot ramane. Am incercat si de la setarile monitorului, la fel. :l Ajutor! Ps: am XP (stiu ca e vechi...dar mna )

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Clic dreapta pe desktop > proprietăți > alegi o rezoluție cu raport 4:3 (nu 16:9 cum ai acum) și gata. De exemplu, 1024x768, în loc de 1366x768. După ce se reafișează cu noul raport de aspect, alegi OK și gata.

| untu a răspuns:

Mergeti la un service si sa-i aratati la un specialist in IT de la service autorizat si va sti mai bine decat ceilalti de pe TPU ce trebuie sa va faca pentru a va putea rezolva problema!

Răspuns utilizator avertizat
| Andi86 a răspuns:

System Restore, cea mai buna varianta. Mult succes!