| Astrid47 a întrebat:

Hei! De ceva zile nu pot intra pe contul de facebook.Cred ca este din cauza acelui virus care circula pe tot facebook-ul caci nu stiam ce este l-am accesat. Cand dau log in imi apare asta: "Este posibil ca o altă persoană să-ţi fi accesat contul.Pentru a-ţi securiza contul, va trebui să răspunzi la câteva întrebări şi să îţi modifici parola.
Pentru protecţia ta, nimeni nu te poate vedea pe Facebook până nu eşti gata.". Cei care ati avut aceeasi problema dar ati rezolvat-o va rog sa ma ajutati! Dau funda raspunsului util!

Răspuns Câştigător
| alexandruth a răspuns:

Iti devirusezi calculatorul si iti va merge. Ce e asa de greu? Virusul creaza un fisier care e detectat de facebook si nu te lasa sa il mai accesezi pentru siguranta ta si a celorlalti... Ia-ti Kaspersky Pure Trial pentru 30 de zile fa o scanare completa. Done! happy

| Astrid47 explică (pentru alexandruth):

Esti sigur ca functioneaza? Virusul nu avea cum sa creeze un fisier pentru ca nu am dat click pe el. Imediat dupa ce am vazut ca s-a descarcat ceva l-am sters.

| alexandruth a răspuns (pentru Astrid47):

Da, imediat ce il downloadezi, facebookul detecteaza ca TU l-ai downloadat. Am fost in acelasi caz, si daca zici ca nu e de la virus, inseamna ca e vina celor de la Facebook... Daca nu, inseamna ca mai multe persoane s-au conectat la contul tau si pentru securitatea ta, a fost blocat. Alta varianta nu am... happy

| Astrid47 explică (pentru alexandruth):

Multumesc mult!

| alexandruth a răspuns (pentru Astrid47):

N-ai pentru ce. happy

7 răspunsuri:
| kameleonic a răspuns:

Da, te-ai connectat tu sau altcineva dupa alt calculator/laptop si pentru securitate de roaga sa raspunzi la unele intrebari sau sa modifici parola.

| Astrid47 explică (pentru kameleonic):

Ma conectez mereu la alte calculatoare si nu s-a intamplat nimic.Nimanui nu i s-a intamplat asta din cauza conectarii la alt calculator.

| IoanaBgh a răspuns:

Buna. Eu am avut aceeasi problema si mi.am pierdut primul cont. Incearca sa dai la am uitat parolai sa o schimbi si daca nu merge inseamna ca un haker ti.a furat contul. Sper ca te.am ajutat :*
Funda? :3