| ursuletzmik a întrebat:

Hei TPU, imi spuneti si mie o reteta de slabit naturala fara pastile
funda:d

Răspuns Câştigător
| pisiksalbatik a răspuns:

1 lingurita de miere se amesteca cu jumatate de lingura de scortisoara intr-o cana mai mare, dupa care se adauga o cana de apa fierbinte. Este de preferat sa utilizati scortisoara proaspata deoarece este mult mai buna la gust.Tot acest amestec trebuie fiert pana ce apa clocoteste, dupa care se imparte in doua parti egale. O portie se va lua dimineata, imediat dupa ce te trezesti si inainte sa fi consumat ceva (pe stomacul gol adica) iar una se va lua seara inainte sa te bagi in pat si cand esti sigura ca nu vei mai consuma altceva dupa.
Consumarea acestei mixturi in fiecare zi, dimineata si seara, te ajuta sa pierzi 2 Kg in fiecare saptamana fara sa trebuiasca sa faci alte schimbari in dieta zilnica.

Amestecul actioneaza asupra depozitelor de grasime din corp si in special asupra grasimii depuse pe abdomen

Amestecul de miere si scortisoara este una dintre metodele cele mai bine tolerate si care a dat cele mai bune rezultate la majoritatea persoanelor care au incercat. Pentru cei care nu agreeaza aceasta mixtura, gasiti mai jos inca doua modalitati de slabire prin metode naturiste:

1 răspuns:
| persseuss a răspuns:

Incearca sa mananci cat mai mult fara grasimi si zahar

| pisiksalbatik a răspuns (pentru persseuss):

1 lingurita de miere se amesteca cu jumatate de lingura de scortisoara intr-o cana mai mare, dupa care se adauga o cana de apa fierbinte. Este de preferat sa utilizati scortisoara proaspata deoarece este mult mai buna la gust.Tot acest amestec trebuie fiert pana ce apa clocoteste, dupa care se imparte in doua parti egale. O portie se va lua dimineata, imediat dupa ce te trezesti si inainte sa fi consumat ceva (pe stomacul gol adica) iar una se va lua seara inainte sa te bagi in pat si cand esti sigura ca nu vei mai consuma altceva dupa.
Consumarea acestei mixturi in fiecare zi, dimineata si seara, te ajuta sa pierzi 2 Kg in fiecare saptamana fara sa trebuiasca sa faci alte schimbari in dieta zilnica.

Amestecul actioneaza asupra depozitelor de grasime din corp si in special asupra grasimii depuse pe abdomen

Amestecul de miere si scortisoara este una dintre metodele cele mai bine tolerate si care a dat cele mai bune rezultate la majoritatea persoanelor care au incercat. Pentru cei care nu agreeaza aceasta mixtura, gasiti mai jos inca doua modalitati de slabire prin metode naturiste: