| adrili10 a întrebat:

Hei TPU la evaluarea nationala la exercitiul 4ala cu 2 trasaturi ale genului epic daca am scrie ca apare naratorul si momentele subiectului ii bine? dau funda+vot. Vreau raspuns rapid.

8 răspunsuri:
| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

Depinde cum iau corsctorii. Normal trebuia scris : modul de expunere predominant este naratiunea si ca apar personaje happy

| adrili10 explică:

Da dar eu am citit ca si asta e o caracteristica

Răspuns utilizator avertizat
| pizzahut a răspuns:

Depinde de corector. In general se cere modul de expunere (sau naratorul, in caz naratiunii) si daca exista personaje si actiune. Este posibil sa iti puncteze.

| xRIPx a răspuns:

Pai naratorul ii bine dar momentele subectului nu sad
Momentele subiectului sunt in actiune... daca ai fi scris actiune ar fi bine happy
Sper ca te-am ajutathappy

| Tarca_Miruna_1991 a răspuns:

Eu am trecut in clasa a 7-a si stiu ca doua trasatur caracteristice genului epic pot fi :
- predomina naratiunea
- scriitorul transmite in mod indirect, prin intermediul personajelor, sentimente, pareri,...

| darkmoon a răspuns:

Fara momentele subiectului in loc de acestea ai fi fost personajele sau actiunea happy