| Razvannn6 a întrebat:

Hei! Vreau sa imi iau un caine si am ajuns sa aleg dintre doua rase Husky si Saint Bernard dar fiindca Saint Bernard'ul este cam bleg am ajuns la concluzia sa'mi iau un Husky.
Voua ce caini v'ar placea? astept sugestii happy
Sau cei care au Husky astept niste informatii.

6 răspunsuri:
| Victor_4819 a răspuns:

Bernardul nu e deloc bleg.
Crede-ma.Un Husky cere foarte mult timp pentru plimbare. Alege Bernardu'.

| αnđRα a răspuns:

Saint Bernard'ul nu este deloc bleg. Am avut si eu, e foarte prietenos, jucaus, arata si foarte bine si te atasezi de ei imediat. Am avut si un ciobanesc mioritic, si am tinut la el foarte mult pentru ca e mare si blanos si draguut love struck sau. ar mai fi chow-chow (cainele ala cu limba movlaughing ) care e tot asa mare si blanos si pufos. doar ca e putin cam lenes big grin
deci. gandeste-te, bafta >big grin

| Razvannn6 explică:

Cu plimbarea nu ar fi o problema pentru ca stau la tara si sunt dealuri si lacuri pe unde sa ma duc cu el, ma bucur de cele spuse de Saint Bernard pentru ca unul zicea ca e lenes si eu vreau un caine energic care sa ma traga dupa el

| Blake1 a răspuns:

De ce nu-ti iei un labrador? eu asta las alege pentru ca e dragut nu stiu saint bernard mi se pare prea masiv iar husky.nu stiu daca nu ai grija de el e asa slabut chiar daca mananca. nu-i ca aia de la tv...

| Andreimachoman a răspuns:

Daca vrei sa'l ti in casa tiar trebuie Saint Bernard, la cainele husky ii trebuie foarte multa plimbare si un spatiu foarte mare, crede-ma am avut si eu husky n'ul poti tine in casa.

| Dede_8226 a răspuns:

Husky este o buna alegerewinking Varul meu are husky si chiar e un caine grozav din toate punctele de vedere. E un caine inteligenthee hee
Pai eu am multe preferinte, desi nu am niciun animal de companie: Golden Retriever, e foarte energic si prietenos smug, Ciobanesc de Berna, e mare, dar blanos smug E foarte energic din cate stiu eu si il poti dresa foarte usor. Beagle si Labradorii sunt de asemenea niste caini de companie grozavi. Chow Chow este foarte dragut, dar din cate am auzit este foarte tampit sa zic asa laughing Printre primii, deci nu ti-l recomand.

Sunt foarte multi pe placul meu laughing Ti-as sugera o gramada, dar pana la urma fiecare cu gusturile luiwinking Orice caine ai alege cu siguranta va fi un prieten adevarat happy