| King18name a întrebat:

Hello TPU! Am inceput sa urasc ( mai bine zis, sa nu imi placa) Romania de ceva vreme, si anume de cand am vazut ce rating au emisiuni ca "Acces direct", "La Maruta". "Capatos", e incredibil cum asemenea emisiuni atrag atatia oameni, emisuni in care se promoveaza doar prostia. Voi ce parerea aveti despre asemenea emisiuni, si nu doar astea 3?

6 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Aceste emisiuni sunt exemplele concrete prin care ni se arata ca in Romania se promoveaza prostia si incultura.Tu ce zici atat timp cat la Capatos se da din fund si la Maruta se canta manele? Iar romanii fiind lipsiti de ocupatie urmaresc aceste emisiuni.xD

| King18name explică (pentru Eduard619):

Eu cred ca lor le si plac aceste emisiuni, nu e doar o lipsa de ocupatie.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns:

Bravo omule asta am vrut sa aud nici mie nu i-mi place Romania e multa prostie, ura miciuna, lasitate, hotie!

| King18name explică (pentru Chiru_Ionut_1979):

Parerea mea e ca romanii isi merita soarta.Nimeni nu face nimic pentru a schimba aceasta tara, dar toti vor schimbare. In fine, sunt mai multe, dar numai ma enervez cand ma gandesc ce e in Romania.

| metanol a răspuns:

1. Cred ca cei care le privesc, la momentu respectiv n-au ceva mai bun de facut.
2. Dude, toata lumea zice ca nu-mi place aia, nu-mi place ce face ala, fa tu ceva mai bun, nu doar te plange.
3. De ce nimeni nu zice de tampeniile pe care le fac cei de la antene(exemplu)?
4. Nu te obliga nimeni sa te uiti la tv, si nu ai numai 2-3 canale la televizor, sunt curios, de cate ori te-ai uitat la... discovery, national geographic sau alte canale in genu' asta.
Nu o lua ca o insulta, dar toti ne plangem de mila de ce face vecinu, de ce se uita atatia la emisiunile alea, de ce... Nu ai treaba cu ce fac altii, si sa nu te apuce nationalismu', fii tu mai bun si lasa-i pe restul in prostia lor.
Nu zic ca emisiunile alea sunt izvoare de cultura, dar mai e nevoie si de gunoieri si casieri pe la market-uri, nu doar doctori si ingineri

| King18name explică (pentru metanol):

Eu ma uit rar la televizor, mai mult la meciuri de fotbal, sau pe Geo wild, emisiuni despre animale, etc
Probabil tu nu stii ce influenta au aceste emisiuni in societate, de aia crezi ca e normal ca lumea sa se uite la ele. Nu sunt disperat pentru ca au asa rating, ci doar ma gandesc la nivelul la care au ajuns oamenii, sau la nivelul la care au ramas. happy