| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey, pentru cei care au antena Dolce cum sa va spun, eu am doua receivere, unul la parinti in camera si unul la mine, cel de la mine are probleme,azi cand i-am dat drumul la tv, pe ecran imi apare ca trebuie sa ma abonez la acel canal, practic nici un canal nu mai merge, semnal are dar nici un canal nu mai este disponibil de la ce sa fie?

12 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Poti incerca sa-i dai un start-up, sa memorezi din nou canalele si sa refaci setarile

| zuzualina a răspuns:

Toate posturile? Sau doar cele care nu le ai in pachet?

| RoseOfTheFire explică (pentru zuzualina):

Nu, toate posturile nu merg...

| zuzualina a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Suna la ei... o vecina a patit asa acum 1-2 luni si i-a schimbat decodorul./receiverul.

| RoseOfTheFire explică (pentru zuzualina):

Da, o sa sun maine la ei oricum rezist o noapte fara tv.

| Klaudiu214 a răspuns:

Poti suna la ei

| AfroBelgianu a răspuns:

Buna, RoseOfTheFire

Iti merg programele Etno si Taraf?

Am aceeasi problema, numai ca la mine nu le functioneaza parintilor. happy

O sa sun sa iau legatura cu ei, iti spun daca am rezolvat.

O seara buna, Afrobelgianu.

| RoseOfTheFire explică (pentru AfroBelgianu):

Ok,mersi mult niciun program nu merge, daca afli ceva ma anunti, daca nu sun maine la ei sa vad care e problema. happy

| AndrrreaDeea a răspuns:

Incearca sa scoti acea "cartela " din receiver si dupa sa o stergi putin de praf si vezi daca iti va merge televizorul dupa aceea.

| RoseOfTheFire explică (pentru AndrrreaDeea):

Am scos-o am sters-o de praf dar tot nimic...

| AndrrreaDeea a răspuns (pentru RoseOfTheFire):

Dar la parinti in camera merge receiver.ul?

| RoseOfTheFire explică (pentru AndrrreaDeea):

Da.