| DannyWhitebutterfly a întrebat:

Imi puteti spune nuste informatii despre floarea narcis. Plizz...

3 răspunsuri:
| Camimi a răspuns:

Narcis este una dintre cele mai populare flori din lume și cele mai populare flori din Germania.
Un bec de primăvară-înflorire, Narcis este numele unui gen care include bulbilor de flori, cum ar fi narcisele, Jonquils, alb de hârtie și așa mai departe. Narcise (Narcissus forma de plural a) sunt usor de crescut de la becuri. Narcis Cuvântul este derivat din cuvântul grecesc narke, însemnând senzație de amorțeală sau stupor. Unii atribuie denumirea de flori la parfumul narcotic al acestuia în timp ce alții dezbatere care acesta este asociat cu natura otrăvitoare a becurilor Narcissus.
Funda?