| DouaPuncteD a întrebat:

Imi puteti spune si mie mai multe lucruri despre locul unde locuiti?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Niste poze http://www.costestivalcea.ro/prezentare/galeriefoto/index.html
http://www.costestivalcea.ro/prezentare/galeriefoto/galerie2.html
e o comuna din judetul Valcea se cheama Costesti.
se gasesc doua manastiri.Arnota(e sus pe munte, se vede Oltul uneori, si e manastire de maici) si Bistrita(ce adaposteste moastele Sf Grigorie Decapolitul), deci vin multi turisti mai ales vara.
e cariera de piatra, de unde pleaca zilnic zeci de camioane incarcate si duc piatra in multe parti.
e un Parc National(Buila-Vanturarita)
ceva peisaje. e frumos daca urci sus pe munte si printre rauri pe defileu.
sunt multe dealuri, cateva lacuri.
tot prin zona asta e alta comuna unde e o manastire sub ctitoria lui Constantin Bracoveanu, mai sunt.

5 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Are cea mai veche universitate din tara (1860), a fost capitala Romaniei in timpul Primului Razboi Mondial, este un oras francofon si e considerat capitala culturii. Sa vad daca ghicestihappy

| BughY a răspuns:

Hunedoara Romania

| DouaPuncteD explică:

Adica regiunea.

| cяιss a răspuns:

Bucuresti love struck Ro.

| hamulikas a răspuns:

Bucuresti tongue Romania!