| AllmaGirl a întrebat:

In medie cati oameni mor pe zi in toata lumea? Si cati copii se nasc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut TPU, pai dupa ce am citit intrebarea ta am cautat ceva pe internet si uite ce am gasit : O aplicaţie interactivă îţi oferă posibilitatea să urmăreşti în timp real câţi oameni se nasc, câţi mor, care sunt cele mai frecvente boli, câte tone de dioxid de carbon sunt emise în atmosferă sau cum evoluează industria alimentară. Portalul poodwaddle.com oferă statistici la nivel global care se actualizează în timp real.

Până în momentul redactării acestui material, numărul total de naşteri înregistrate până acum pe Pâmânt era de aproape 107 miliarde. În acest moment, pe planetă trăiesc aproape şapte miliarde de oameni.(6.827.929.000). Potrivit statisticilor, în acest moment, pe pământ există cu 34 de milioane mai mulţi bărbaţi decât femei, iar numărul copiilor născuţi este dublu faţă de cel al deceselor.

În timpul în care s-a redactat acest material, 13 persoane au descoperit că au HIV, iar peste 70 de persoane au murit din cauza unor boli cardiovasculare, cele mai frecvente la nivel mondial. Anul acesta, peste 350.000 au murit în urma unor accidente de maşină, iar 1516 au murit de lepră.

Sper ca ti-am fost de ajutor. FUNDA?

2 răspunsuri:
| AllmaGirl explică (pentru alessia5158):

Acolo mor si se nasc oameni la secunda, nu cred ca e corect laughing