| skrtelmrs a întrebat:

La cate luni se taie/cupeaza coada/urechile la cainele de rasa doberman?
Cam ce meniu ar trebui sa aiba la 1 luna si 1 sapt?(aici va intrebati de ce..deoarece mama lor a murit dupa cateva sapt de la fatare si am luat 1 fata si 1 baiat sa-i ingrijesc).

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Citeste articolul si poate ca iti va fi mila si nu le vei produce suferinta http://www.zooland.ro/......-7630.html
(daca ii tai din coada ar putea ramane sensibil si nu va mai putea sta in sezut)
"In Romania, legea interzice aceste practici pe motiv ca sunt crude si sunt catalogate ca si maltratare a animalelor. Stapanii si veterinari care se fac partasi la acestea pot primi amenda sau pot si condamnati la inchisoare"

| skrtelmrs explică (pentru anad):

Cainele arata altcumva cu urechile si coada taiata. uitate pe google la poze sa vezi care este diferenta.

| AlexStefan1 a răspuns:

Se taie doar pentru a fi rai.Dar nu prea stiu.